changi-airport-e1554921703798.jpg

Аеродромот Чанги во Сингапур наскоро ќе добие нов терминал кој во себе ќе содржи работи кои не можете да ги видите на ниеден друг аеродром во светот. Oвој аеродром ќе има внатрешни градини, базен и џакузи на покривот.

Терминалот во форма на полутопка, чија изградба чинела 1,7 милијарди долари, ќе понуди работи кои никогаш не сте можеле ни да ги замислите. Т.н. Rain Vortex ќе биде највисокиот внатрешен водопад во светот, а веднаш до него ќе се наоѓа и провиден стаклен мост по кој ќе може да се оди.

Првиот во светот лавиринт од огледала ќе биде поставен во внатрешните градини, а по висечките патеки наречени Sky Nets направени од мрежи ќе можете да се искачите над крошните од стеблата. Новиот терминал ќе биде отворен на 17 април.

Changi Airport's futuristic terminal has its own forest

Jewel Changi Airport to open on April 17 ✈️

Gepostet von Startup Selfie am Montag, 8. April 2019

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail