ВИДЕО: Обиколка на Арктикот од дома (360 степени)

По повеќегодишните рекордно високи температури на Земјата, мразот на Арктикот почна нагласено да се топи.

Изминатово лето арктичкиот Северозападен премин остана без мраз, со што на бродовите им се даде шанса да крстосуваат по едно од најодалечените места на светот.

Магазинот „Гардијан“, меѓутоа, дојде до еколошки поприфатлива идеја -виртуелна тура по Арктикот на која и Вие ќе можете да и се приклучите и да станете сведок на негативните последици од човековото однесување на Земјата.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail