ВИДЕО: Очила кои секој ќе посака да ги има – задолжително погледнете

Турскиот сервисер на мобилни телефони Целал Гогер (42) направил очила за да може само преку нив да се гледа што има на екранот на мобилниот телефон.

Ова значи дека никогаш нема да морате да го тргнувате телефонот од љубопитните што сакаат да ви ги гледаат пораките.

Се уште не е јасно како очилата функционираат, кои чинат само 10 евра.

Има со нив и Bluetooth систем, кој го вклучува и исклучува механизмот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.