Видео од кое ќе ви замрзне крвта: Како е да се лета над Плутон

Pluto1.jpg

Научниците од американската Вселенска Агенција НАСА по основ на фотографии и податоци кои беа испратени од леталото „New Horizons“ направија видео симулација на лет над Плутон.

Видеото кое е поставено на социјалните мрежи за кратко стана хит на интернет просторот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail