ВИДЕО: Оптичка илузија која го замисли светот – одберете карта и баш таа ќе ја снема

karti-300x255.png

Оваа оптичка илузија го полуде светот !

Многумина ширум светот со часови заглавиле пред својот монитор обидувајќи се да сфатат како навистина картата која ќе ја замислите исчезнува.

Сеуште е мистерија…дали вие го знаете одговорот?

Kakav trik, kakva magija ?

Posted by Jebes google pitaj mene hahahahahaha on Mittwoch, 12. Oktober 2016

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail