ВИДЕО: Ова е првата количка за пазарење во светот со вештачка интелигенција

caper-smart-cart-e1553719356805.jpg

Ви ја претставуваме Caper Smart Cart, првата количка за пазарење во светот со вештачка интелигенција. Станува збор за навистина паметна количка која со помош на длабинско учење и компјутерски вид ги препознава сите производи кои ги ставате во неа.

Кога ќе завршите со пазарење, плаќате директно преку количката наместо да чекате на каса. Плаќате со картичка исто како и на секој POS терминал. Откако ќе платите, си ги земате производите од количката, ги прескокнувате касите и едноставно си излегувате од продавница без да чекате.

Caper Smart Cart ќе го направи пазарењето пријатно искуство дури и за тие кои не можат да замислат да одат на шопинг и да чекаат на каса.

AI self-checkout shopping cart

This AI-powered shopping cart could put an end to bothersome checkout lines at your local store.

Gepostet von Startup Selfie am Samstag, 9. März 2019

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail