Video-Ova-se-moznostite-za-studiranje-i-prestoj-vo-SAD.jpg

(Видео) Ова се можностите за студирање и престој во САД

Амбасадата на САД во Македонија денеска имаше презентација на можностите кои ги нудат за студирање или студиски престој во Соединетите Американски Држави.

Можностите кои им се нудат на студентите се од различни области и со различно времетраење. Газменд Илјази, од Одделот за образование при Амбасадата на САД во Македонија, изјави дека Амбасадата моментално има преку 20 програми кои им ги нуди на студентите и младите низ Македонија, а постапката за добивање на некоја стипендија е целосно транспарентна и објективна. Детали за можностите дознајте од краткото интервју кое го реализиравме со Газменд Илјази, а детали можат да се најдат и на сајтот на Амбасадата.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail