ВИДЕО: Ова се најстрашни дестинации на планетата, овие места никако не треба да ги посетите сами

VIDEO-Ova-se-najstrashni-destinacii-na-planetata-ovie-mesta-nikako-ne-treba-da-gi-posetite-sami.jpg

ВИДЕО: Ова се најстрашни дестинации на планетата, овие места никако не треба да ги посетите сами

Периодов немаме многу избор кога станува збор за патување, но во нормални услови, сите избираат некоја популарна дестинација со многу знаменитости. Но, ако веќе ви досади од ваквите патувања, кога ќе помине пандемијата, зошто да не посетите некоја од најстрашните дестинации на Земјата?

Сигурно досега сте слушнале за Припјат – градот кој е во непосредна близина на Чернобил. Овде радијацијата сè уште е на опасно ниво и на некои места може да биде смртоносна, но овој напуштен град сепак е позната туристичка дестинација…

Погледнете го видеото со најстрашните места за посетување, сигурно ќе разбуди мешавина на чувства во вас. И ако решите да патувате таму – не одете сами!

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail