ВИДЕO: Ова седумгодишно девојче од Македонија ги знае знамињата на сите држави во светот

mateja-matevski.jpeg

Марија Матеска е 7 годишно девојче од Прилеп, кое се разликува од сите други по тоа што ги знае знамињата на сите држави во Светот.

Импресивно е, бидејќи ретко кој воопшто ги знае сите знамиња, а да бидеме искрени, за некои од државите и никогаш не сме чуле.

Марија во видеото вели дека многу сака знамиња, а во текот на видеото се гледа дека неколку од нив и` се омилени.

Погледнете го видеото

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail