ВИДЕО: Овие деца поминуваат четири реки и планини за да стигнат на училиште

reki-planini.jpg

Додека другите деца одат со автобус или автомобил на училиште, десетгодишниот Рубен и неговите браќа пешки патуваат два часа, преминуваќи четири планини и две реки за да стигнат до училиштето.

Секој ден им е нов предизвик, но никогаш не помислиле да се откажат.

Рубен сака да стане полицаец или војник за да ја заштити својата фамилија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail