ВИДЕО: Плантата земја снимена од вселенска станица

planeta-zemja.jpg

Џеф Вилијамс, астронаут на НАСА, поминал вкупно 534 дена надвор од нашата планета.

Тој последната мисија ја завршил во септември минатата година, а дури сега го објавил видеото кое го направил во текот на престојот на Меѓународната вселенска станица.

„Фотографирањето и снимањето на Земјата ми беа меѓу приоритетите од таа перспектива можете да ги видите работите на поинаков начин и мислам дека почнувате да го цените сето она што го нуди Земјата за да го поддржи животот и цивилизацијата“ – вели Вилијамс.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail