ВИДЕО: Погледнете борба на питон и лилјак

piton-i-zmija.jpg

Питон и лилјак се впуштија во борба за живот или смрт. Видеото е снимено во австралиска шума и ја прикажува импресивната самоодбрана на лилјакоткој успеа да се ослободи од смртоносните стеги.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail