Најмоќната ракета во историјата на човештвото вчера беше лансирана во вселената. Станува збор супер-моќната ракета „фалкон хеви“ на компанијата „Спејс икс“ на Илон Маск.

Со ракетата, од вчера во вселената орибитира и црвен спортски автомобил „тесла“ од чии звучници се слуша Space Oddity од Дејвид Боуви, со кукла во вселенски костум. Тоа е првпат во историјата на човештвото автомобил да се најде во вселената, што воедно е и реклама за моделите „тесла“, кои важат за возила на иднината.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail