ВИДЕО: Прекрасни нешта се случуваат“ – Како подобро да го разбереме аутизмот?

autizam1.jpg

Алекс Амелинес посветил две години на истражуавње и со „многу љубов и грижа“ ја направил оваа одлична анимација насловена „Прекрасни нешта се случуваат“ која има цел да помогне во разбирањето и прифаќањето на аутизмот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail