ВИДЕО: Професор тресна од клупа насилен ученик

skolo-tepacka-1.jpg

Ученик од средно училиште во САД, кој за време на часот мошне самоуверено предизвикал на тепачка еден од професорите, ќе останел нокаутиран да не му притрчале на помош неговите соученици кои очигледно не се надевале на таков развој на настаните.

На снимката може да се забележи дека професорот дефинитивно не е почетник во уличните борби па мошне умешно ги блокира ударите и знае како противникот да го тресне од земја.

Не е познато дали против некој од учесниците во тепачката има дисциплинска постапка од училиштето.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail