Еден од популарните нови видео формати е снимање во 360 степени.

А такво видео е снимено и за време на вселенска прошетка на Меѓународната вселенска станица (ISS).

Станува збор за прво панорамско видео снимено во вселената од екипажот на ISS, а видеото е продукција на RT во соработка со Руската вселенска агенција и произведувачот на вселенска опрема Енергиа.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail