ВИДЕО: Против несовесни туристи се борат со црево за вода

Градоначалникот на Фиренца изјави дека некои туристи немаат „ниту трошка почитување“ и се надева дека тоа може да се поправи со црево за вода.

Дарио Нардела рече дека еден дел од 12. милиони туристи колку што годишно ја посетуваат Фиренца имаат обичај да „кампуваат“ на скалите на црквата за време на ручекот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail