Видео:Робот трча и скока како човек

Хуманоидните роботи стануваат се побрзи и можат да изведуваат низа на физички активности.

Компанијата за производство на роботи Boston Dynamics објави видео во кое може да се види како роботот Атлас многу лесно трча и прескокнува препреки.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail