ВИДЕО: Руско оружје кое сее страв

Русија тестира оружје од кое НАТО Алијансата е вознемирена. Станува збор за електромагнетната ракета „Алабуга“.

Таа може да ја блокира автоматиката на тенковите и да уништи артилериски гранати во самото оружје.Од ова оружје не може да се сокријат војници и доколку се наоѓаат на длабочини од 100 метри.

Погледнете како ќе изгледа ова руско чудо.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail