ВИДЕО: Селани уловиле крокодил и се шокирале што пронашле во него

Мештани од село во Зимбабве уловиле крокодил, го убиле и распарчиле, а во неговата внатрешност пронашле остатоци од дете. Го снимиле и фотографирале мртвото животно со распарчениот стомак.

Ова не е единствен случај, пред некое време во мртов крокодил било пронајдено тело од рибар.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail