ВИДЕО: Стипендии за магистерски и докторски програми на универзитет во Кина

STIPENDII.jpg

Технолошкиот универзитет „Вухан“ во Вухан (Wuhan University of Technology) – Кина и оваа година им нуди можност на студентите на УГД за стипендии за студирање во Кина. Станува збор за можност која овој Универзитет ја дава како резултат на потпишаниот Договор за соработка со УГД. Стипендијата е обезбедена преку Советот за стипендии на Кина.

Овој Универзитет е на Шангајската листа на најдобри универзитети во светот.

Сите заинтересирани студенти можат да се обратат кај продеканот на Машински факултет доц. д-р Мишко Џидров на електронската адресаmisko.dzidrov@ugd.edu.mk или на телефон +389 32 550 867.

На следниов линк може да се најде и Повикот за аплицирање за стипендиите.

Линк од Универзитетот: http://english.whut.edu.cn/

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail