ВИДЕО: Танцот на горилата Зола ќе ви го разубави денот

Чуваркта Ешли Ор ја снимила горилата Зола додека игра во вода.

Од зоолошката градина велат дека тоа е знак на среќа и дека базенот им пружа ментална и физичка стимулација.

На интернет одма се појавил и ремикс на снимката во која на играњето на Зола е додадена и музика.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail