ВИДЕО: Топчест НЛО на небото

Неидентификуван летечки објект во форма на топка наводно прелетал над градот Абингдон, во американската сојузна држава Мериленд, јави „Есорајтер“.

Летечката „топка“ се движела со прилично голема брзина и била бесшумна, стои во написот.

Човекот кој го снимил необичниот настан, тврди дека над гратчето, в коешто и самиот тој живее, и друг пат прелетувале „вонземни летала“, само што сите тие имаат различна форма, и не личат на авиони.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail