ВИДЕО: Украдоа најнов Мерцедес за само 60 секунди без клуч!

obijanje-mercedesa-620x350-153307.jpg

Снимка од двајца крадци како крадат Мерцедес предизвика големо внимание на социјалните мрежи. Поради тоа што немале клучеви многумина се прашуваат како успеаа за толку кратко време да го украдат автомобилот.

Тие всушнсот користат посебен уред, кој се состои од два дела. Едниот уред прима сигнал кој му го праќа на автомобилот.

Другиот дел од уред го проследува сигналот, кој го “лаже” автомобилот дека клучот е во негова близина.

Својата работа овие крадци успеале да ја завршат за помалку од 60 секунди.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail