Видео: Велосипед плете шал за 5 минути

velisoped.jpg

„Cyclo Knitter“ е машина во чија основа се наоѓа статичен велосипед, дизајнирана од студентот Џорџ Барат-Џонс. Направена е од едноставна комбинација на делови од дрво и велосипед, и им овозможува на нејзините корисници да си сплетат шал додека вежбаат. Баррат-Џонс се сетил на ова додека еден ден го чекал возот во Ајндховен.

Погледнете го видеото во продолжение:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail