ВИДЕО: Во Скопје падна град со големина на орев

nevreme-sk.jpg

Според УХМР попладнево и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови.

-Подрачјето на Скопје е зафатено од невреме со интензивен пороен дожд, град и засилен ветер, информираат од УХМР.

Позначителен влажен бран се очекува во сабота попладне, а за време на викендот ќе дува засилен северен ветер, а ќе има и значително намалување на дневната температура.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail