ВИДЕО: Возеше во спротивен правец на автопатот на влез во Скопје – За малку избегната несреќа

avtopat.png

Гаѓанин на страницата на Фејсбук „Ѕид на сообраќајниот срам“, со камера во своето возило, снимил автомобил како вози во спротивен правец на автопат, на влезот во Скопје, рано утрово.

„Снимкава е од утрово, влез на Скопје – Хиподром, обично возам побрзо до крај на лева лента – АВТОПАТ – но, утрово возев под дозволеното и десно – СРЕЌА – моментно се наежив од помислата што можеше да се случи ако возев како што возам….само видов кога се разминавме дека е „голф 3“ караван, светло сив со RKS регистрација….во близина е излезот за Арачиново или сакал назад на обиколница кон Косово“, напиша тој.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail