goceee.png

Од една од зградите на студентскиот дом „Гоце Делчев“ вчера е забележано како од најгорниот спрат се фрлаат вреќи полни со гипс картон, од страна на мајсторите кои работат на Студентскиот, а местото каде паѓаа вреќите не е обезбедено.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail