ВИДЕО: Вселенска електронска забава

Група од 20 лица ќе имаат чест да го посетат првиот „ноќен клуб“ на светот во кој што нема гравитација.

https://studenti.mk/konkursi-2018-2019/

Станува збор за преуредениот авион „Ербас А310“ кој идниот месец ќе полета од Франкфурт, а на посетителите ќе им овозможи уникатно доживување.

Лицата во авионот ќе бидат избрани преку натпревар на социјалните мрежи, а доаѓаат од различни земји. Во авионот ќе ги забавуваат диџеите Армин ван Бјурен и Стив Аоки.

За луѓето да се чувствуваат како во вселената, авионот ќе лета параболично, што овозможува бестежинска состојба.

Мисијата се вика „World Club Dome Zero Gravity“, а закажана е за 7 февруари. Забавата ќе трае 90 минути, од кои посетителите 25 минути ќе бидат во бестежинска состојба.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail
Top