ВИДЕО: Замрзнато Охридското езеро снимено под вода

jezero-620x350-98069.jpg

Храбриот охриѓанец Љупчо Стојковски со подводна камера ја снимил убавината под мразот во Охридското езеро.

Прекрасното видео го споделил на Јутјуб, погледнете…

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail