PRAVEN-FAKULTET.jpg

Тимот на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје за меѓународна трговска арбитража, под менторство на проф. д-р Тони Дескоски, објавува отворен повик за прием на нови членови. Приклучете се на тимот кој 11 години учествува на најголемиот натпревар од областа на правото. Пријавете се, добијте можност за стипендии, врвно образование и вработување – бидете дел од успешните во светот на меѓународно арбитражно право. Испратете CV на следниов e-mail: [email protected] најдоцна до 30 јуни 2019 година.

Повеќе на линкот

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail