Внимавајте!!! Детска игра на интернет ги убива децата, Софија ги вклучи ринглите и остана унаказена (ВИДЕО)

Руската полиција истражува нова злобна социјална игра која го преплави интернетот, а преку која децата се наведуваат да го запалат шпоретот и да се запалат самите.

Оваа измама преку социјалните мрежи е направена да на прв поглед делува како безопасна забава по примерот на анимираната серија „Винкс клуб: Школа вештица“, но неколку деца сериозно се повредени затоа што учествуаа во истата.

Една од нив е и Софија Езхова (5) која се здоби со сериозни изгореници играјќи ја истата.

„И рекле: На полноќ кога сите ќе спијат стани од креветот и три пати обиколи ја својата соба. Тогаш изговори ги моќните зборови: „Алфеи кралство, прекрасна мала вила, дајте ми моќ, ве молам“. Потоа одете до кујна, но така да никој не примети, да магичната моќ не исчезне. Вклучете ги ринглите на вратете се во својата соба, спијте и вдишете ја гаста. Утрото кралството Алфеи стана вистинкска огнена вила“, раскажува едно од девојчињата на мајка и начинот на врбување и водење на нејзината ќерка, која на крајот се запалила, затоа што буквално сватила дека треба да биде „во огнот“.

Една друга мајка ја раскажа речиси идентичната приказна, но таа својата ќерка ја затекна во моментот додека се враќала од кујна и веднаш го приметила мирисот на гаста, го исклучила чурењето на смртоносниот гас.

Емисијата посветена на оваа опасна игра погледнете ја подоле:

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail