Внимавајте на патарина: 500 евра казна за невнимание

kazna_na_patarina.jpg

Мало невнимание на патарина може да ве чини 30.000 денари или 500 евра.

Имено, доколку приоѓајќи до наплатниот пулт, притиснете на гас и ја искршите или поткршите наплатната рампа ќе платите глоба во износ од 500 евра.

Како доказ против вас ќе бидат искористени снимките од камерите на патарините.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail