Во Хрватска првпат се одржа избор за најколегијален студент

RS8062_GettyImages-667609469-hig.jpg

На факултетот во Шибаник првпат се организираше избор за Најколегијален колега.

На изброт победил студентот на додипломски студии по менаџмент, Бранимир Бекавац од Сплит.  Тој студира на факултетот во Шибеник, а право на глас остварила 133 редовни и вонредни студенти кои од 10 номиниран одбрале 1 најколегијален колега.

Најколегијалниот колега доби лаптоп, а најверојатно за него уште поголема награда е тоа што добил ваква позитивна титула.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail