Во оваа компанија секој би сакал да работи- им подарила автомобили на сите вработени, а кога ги виделе останале без зборови

Vo-ovaa-kompanija-sekoj-bi-sakal-da-raboti-im-podarila-avtomobili-na-site-vraboteni-a-koga-gi-videle-ostanale-bez-zborovi.jpg

Во оваа компанија секој би сакал да работи- им подарила автомобили на сите вработени, а кога ги виделе останале без зборови

Кинеската компанија за производство на челик, „Џиангкси“ ги награди сите свои 4.116 вработени со нов автомобил. Наградата е заради надминување на зацртаната заработка, петта година по ред.

Корпорацијата „Џиангкси“ на своите вработени, неколку недели пред Денот на кинеската државност, им подари вкупно 2.933 возила Форд Територи и 1.183 Фолксваген Маготан. Според кинеските медиуми, фирмата тоа ја чинело 500 милиони јуани (74 милиони долари).

Компанијата соопшти дека ќе плати и за регистрација, петгодишно осигурување на автомобилот, како и данок за него. За сето тоа, кинеската корпорација доби пофалби од своите следачи ширум светот. 

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail