Во Рим отворен првиот биткоин бар

Vo-Rim-otvoren-prviot-bitkoin-bar.jpg

Во Рим отворен првиот биткоин бар

Првото биткоин кафуле во Европа, каде што гостите, покрај кафето, ќе можат да научат нешто повеќе за криптовалутите, се отвори во центарот на Рим.

Во овој угостителски објект ќе може да се добијат информации за криптовалутите коишто, според италијанските медиуми, на одредени места се дозволени и за плаќање.

Кафулето Коинбар е отворен во близина на Пјаца Барберини во италијанската престолнина.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail