Во Скопје ќе се оддржи Саем за работа и за патување во Америка – Пристигнуваат работодавци од САД

vraboti-se.jpg

Компанијата Коузон организира средба со Американски работодавци и тоа на саем за вработување кој ќе се одржи на 4ти март во Скопје

На саемот пристигнуваат 6 работодавци од Cape Cod, MA, Ohio, Wyoming, New Jersey, North Carolina и Delaware. Тие се спремни да земат голем број на Македонски апликанти за студентска работа во Америка во времетраење од 4 месеци.

Во прилог Ви даваме можност да разгледате и да ја одберете вашата дестинација за предстојното лето 2017 година.
1. Morey’s Piers, New Jersey http://workandtravel.mk/job-offers-2017/moreys-piers/
2. Cedar Point, Ohio http://workandtravel.mk/job-offers-2017/cedar-point/
3. Lafayette Hotels, South Portland, ME http://workandtravel.mk/job-offers-2017/lafayette-hotels/
4. Snake River Lodge & Spa, Wyoming http://workandtravel.mk/job-offe…/snake-river-lodge-and-spa/
5. Harris Teeter, North Carolina & Delaware http://workandtravel.mk/job-off…/harris-teeter-supermarkets/
6. New Port Group, Cape Cod, MA http://workandtravel.mk/…/newport-hotel-group-north-east-h…/

Доколку имате било какви дополнителни прашања слободно контактирајте не на 078 45 44 13 studenti@kouzon.com.mk & info@kouzon.com.mk, велат од компанијата.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail