Во СОС светот живеат СОС Суперхерои! Биди дел од тој хуман свет.

unnamed.png

Со овој повик, СОС Детско село ги повикува сите граѓани да го разбудат суперхеројот во себе и да се приклучат во најновата кампања „СОС Суперхерои“. Вклучувајќи се во оваа кампања, секој ќе може да донира и да ја даде својата поддршка на децата без родителска грижа и социјален ризик за кои СОС Детско село се грижи веќе 18 години.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail