Волшебна глетка над планетата Земја: Руски космонаут снимил поларна светлина, но и чудна појава (ВИДЕО)

Volshebna-gletka-nad-planetata-Zemja-Ruski-kosnonaut-snimil-polarna-svetlina-no-i-chudna-pojava-VIDEO.jpg

Волшебна глетка над планетата Земја: Руски космонаут снимил поларна светлина, но и чудна појава (ВИДЕО)

Рускиот космонаут Иван Вагнер направи неверојатна видео снимка од поларна светлина од Меѓународната вселенска станица, но и уште едно изненадување кое го нарекол „весленски гости“.

-На видеото ќе видите уште нешто, не само поларната светлина. Се чини дека пет летачки објекти летаат еден до друг, напишал Вагнер во својата објава на социјалните мрежи.

На крај ќе се испостави дека тоа е сателит во вселената, а рускиот косонаут ја фатил таа рефлексија.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail