Вонредна прогноза: Сонце уште денес, од утре невреме

dozd-2-102878.jpg
Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.
Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 28 до 34 степени.
УВ-индексот ќе има вредност 9.
Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 33 степени.
Од среда во попладневните часови ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail