„Вработување“- Краток анимиран филм чија актуелност не поминува

Објавен пред цели 9 години, краткиот анимиран филм насловен како „The Employment“ очигледно никогаш нема да ја изгуби својата популарност.

Во помалку од 7 минути, на бизарен начин, но за жал реален, авторот го опишува односот кон човечката работа и жртва.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail