Вредноста на биткоинот урива рекорди

bitkoin1.jpg

Вредноста на дигиталната крипто валута Биткоин оваа недела ја надмина магичната граница од 1.500 долари.

 

Ова претставува голем успех на концептот на дигитални валути воопшто. Минатата недела Биткоинот пораснал над 1.400 долари што е исто така забележано како надминување на рекордот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail