Web WordPress Developer

synapse.png

Web WordPress Developer
за вработување на полно работно време:

Кандидатот е потребно да има:
– Одлично познавање на HTML5/CSS3/JavaScript
– Добро познавање на WordPress
– Добро разбирање на Responsive web design
– Добро разбирање на концептуален развој, композиција на layout, функционалност на веб сајт, интеракција, кориснички интерфејс, навигација, типографија
– Основно познавање на Photoshop/Fireworks

Како предности се земаат познавања од:
– Искуство со AdobeFlash

Опис на работните задачи:
– Развој на најразлични видови веб апликации (HTML5/CSS3, PHP, WordPress, Action Script, JavaScript)
– Ажурирање и оптимизација на постоечките кодови и функционалности
– Тестирање, имплементација, подготовка на проектна документација

Локација: Скопје

Сите заинтересирани кандидати потребно е да испратат CV на: jobs@synapse.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail