WhatsApp воведе нова функција за поинтересно допишување (ВИДЕО)

WhatsApp-vovede-nova-funkcija-za-pointeresno-dopishuvanje-VIDEO.jpg

WhatsApp воведе нова функција за поинтересно допишување (ВИДЕО)

По пораките кои исчезнуваат, „WhatsApp“  сега воведе уште иновации кои би требало да го направат допишувањето поинтересно.

На корисниците им се достапни голем број нови позадини и налепници и им е овозможено прилагодување на секој поединечен чет. Тоа значи дека одредена позадина можете да ја поставите само на еден чет или на повеќе.

Со оваа функција се претставени новите „Doodle“ позадини, но и многу нови стикери.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail