Американската вселенска агенција НАСА објавила снимка од Марс која на Земјата ја испратило леталото „ровер кјуриозити“.

Деталите можат убаво да се забележат благодарение на тоа што снимката е направена непосредно пред зимскиот период на Марс кога небото над Црвената планета било ведро.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail