За првпат снимен Марс пред зима

Американската вселенска агенција НАСА објавила снимка од Марс која на Земјата ја испратило леталото „ровер кјуриозити“.

Деталите можат убаво да се забележат благодарение на тоа што снимката е направена непосредно пред зимскиот период на Марс кога небото над Црвената планета било ведро.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail
Top