Загатка: Колку зрна кафе се кријат во џунглата?

kafe.jpg

Подготвени за уште една нова загатка? Овојпат, на тест се ставени вашиот вид, истрајност и снаодливост во природа.

На прв поглед, сликата прикажува густа и зелена џунгла со диви животни и бујна вегетација. Меѓутоа, ако подобро погледнете, помеѓу леопардот, змијата, мајмунот и останатите животни, вешто се сокриени и зрна кафе.

Вашата задача е да пронајдете каде се наоѓаат и колку се на број.

Добро наострете ги очите, бидејќи потрагата не е ни малку лесна, а само оние со голема концентрација и моќ на запазување ќе ги откријат сите.

Подгответе се и почнете!

kafe1

Во џунглата се наоѓаат 10 зрна кафе, a нивните тајни „скривалишта“ се означени на сликата.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail