Загатка: Што гледате на фотографијата, а не е помфрит и јајце на око?

zagatka.jpg

На интерент кружи една слична дилема поврзана со оваа фотографија.

На прв поглед на фотографијата нема ништо необично. На чинија се чини дека има испржено јајце на око и помфрит, но сепак не станува збор за оваа храна. Многумина од корисниците на социјалните мрежи долго погодуваа што има во чинијата, за на крајот авторот на сликата да открие дека состојките се јаболка, исецкани во форма на помфрит, половина праска и овошен јогурт.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail