Започна традиционалниот „Фестивал на чајот“ и читањето кои ќе траат еден месец

Zapochna-tradicionalniot-Festival-na-chajot-i-chitanjeto-koi-kje-traat-eden-mesec.jpg

Започна традиционалниот „Фестивал на чајот“ и читањето кои ќе траат еден месец

Започна традиционалниот Фестивал на чајот и читањето кои  ќе траат до 15 февруари, а ќе бидат изберени најдобрите читатели во земјава и тие ќе добијат комплет книги од македонски автори – изданија на „Феникс“.

Читателите ќе бидат изберени по онлајн спроведената анкета во библиотеките во Скопје и Републиката.

На фестивалот онлајн ќе биде промовирана книгата „Нова европска драма“, како и новите броеви на списанијата „Селект“ и „Книжевна академија“. Ќе бидат претставени и новите наслови од едицијата „Меридијани“, како и најновите едукативни и креативни изданија за деца и млади, најави организаторот на Фестивал – издавачката куќа „Феникс“ од Скопје.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail