ЗАПОЗНАЈ ЈА АМЕРИКАНСКАТА КУЛТУРА ПРЕКУ РАБОТА, СПОРТ И ДРУЖЕЊЕ

rabota-vo-sad.jpg

Студентите се најголеми амбасадори на културната размена во државите во кои патуваат , студираат или времено работат .
Нашите учесници од Work and Travel Америка програма имаат ЕКСКЛУЗИВНА можност да работат на стадиони за безбол и американски фудбал и одблизу да се запознаат и самоедуцираат за овие типично америкаски обележја, гордост на секој американец.

КАДЕ МОЖЕ КОУЗОН ДА ВЕ ПОВЕДЕ НА „ КУЛТУРНО-СПОРТСКА“🇺🇸 работна активност ?

Sportservice Target Field, Minneapolis, MN –
housing assistance
warehouse porter – $13.68
concession stand – $12.05
culinary / cook – $11.65

Sportservice Suntrust Park, Atlanta, GA
housing arranged for only $375 per month
culinary assistant – $11.00

Sportservice Houston Astros, Houston, TX –
housing assistance
retail $9.00

ИМАМЕ ТРАДИЦИЈА НА ВРАБОТУВАЊЕ НА СПОРТСКИ ТЕРЕНИ ВО АМЕРИКА.🇺🇸

Еве два примери од минатата година / лето 2018
Моника Манева и Виктор Стојчевски лето 2018-то беа дел од таа спортска магија и еве што и изјавија:

Виктор: Ја имав таа привилегија и да присуствувам на натпревар во американски фудбал. Да се биде на трибините на еден ваков меч е незаборавно. Ептен ново и возбудливо искуство! Стадионот на Lincoln Financial Field и прекрасниот град Филаделфија се нешто што треба да се види.

Моника: Оваа година имав шанса во живо да гледам американски фудбал “Eagles” vs “Jets” на стадионот во Филаделфија.Тоа е едно искуство кое сакам да го издвојам.

www.workandtravel.mk [email protected]
078 45 44 26

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail