Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Zdrav-predizvik-Kako-da-ja-ubiete-zavisnosta-od-shekjer.jpg

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Научете како да се откажете од шеќер и да ја убиете вашата зависност од шеќер.

Ќе се зачудите што ќе се случува во вашето тело во наредните 30 дена ако прекинете да внесувате шеќер веднаш.

Ако си поставите предизвик до крајот на летото да ја намалите или сосема да ја прекинете употребата на шеќер во вашата исхрана, вашето тело природно ќе почне да бара помалку шеќер.

Дали сте подготвени? Ова се петте чекори како ќе го остварите тоа.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail